هجوم چینی ها برای خرید ذرت در آستانه سال نو چینی

نگرانی از افزایش قیمت بعد از تعطیلات، بسیاری از شرکت ها را مجبور به خرید محموله و پرکردن موجودی انبار قبل از سال جدید کرده است.

نگرانی از افزایش قیمت بعد از تعطیلات، بسیاری از شرکت ها را مجبور به خرید محموله و پرکردن موجودی انبار قبل از سال جدید کرده است.

در کمتر از یک هفته مانده به سال جدید چینی، بخشهای فروش کارخانجات در چند روز آخر کاری خود برای جمع و جور کردن کارهای باقیمانده خود استفاده می کنند.

تهیه تدارکات لجستیک برای تحویل کالا و شروع برنامه ریزی استراتژی فروش برای بازار پس از تعطیلات یکی از مهمترین کارهایی است که همه ساله انجام می شود.

معمولاً در این برحه ی زمانی انتظار می رود که اندکی افت قیمت داشته باشیم زیرا کارخانجات تلاش می کنند تا حد ممکن انبار خود را از محصول خالی کنند. اما امسال قیمت ذرت هفته به هفته و در روزهای منتهی به فصل تعطیلات همچنان در حال افزایش بوده است.

نگرانی از افزایش قیمت بعد از تعطیلات، بسیاری از شرکت ها را مجبور به خرید محموله و پرکردن موجودی انبار قبل از سال جدید کرده است، به ویژه محصولات مشتق شده از ذرت که قیمت های آنها نیز در پاسخ به این واکنش شرکتها افزایش یافته است، تولیدکنندگان با افزایش بیشتر قیمت ها به تقاضای خود را افزایش داده اند.

 

قیمت جهانی ترئونین از اکتبر ۲۰۲۰ تاکنون ۴۷ درصد افزایش یافته است

 

قیمت جهانی ویتامین B12 1٪ HPLC فقط در ماه گذشته ۷۲٪ افزایش یافته است

 

قیمت جهانی ویتامین C 99٪ از اکتبر سال ۲۰۲۰ به میزان ۶۲٪ افزایش یافته است