فلسفه ی رتبه بندی
از آنجایی که فرصت‌های سرمایه گذاری در بخش های مختلف یک صنعت متنوع می باشد، سرمایه گذاران در سطح ملی برای واحدهایی که قابل اعتماد بوده و امکان رقابت در سطح فراملی را داشته باشند، اهمیت ویژه ای را قائل اند. هر شخص به عنوان یک سرمایه‌گذار و یا کارفرما باید درک صحیحی از محیط‌های مختلف سرمایه‌گذاری، درک خطرات و مزایای آن داشته باشد. رتبه بندی اعتباری است برای کمک به تصمیم گیری‌های سرمایه گذاران و کارفرمایان صورت می گیرد رتبه بندی می‌تواند یک تعهد مالی خاص و یا اعتبار عمومی باشد و نشان‌دهنده توانایی یک واحد تولیدی برای ارائه یک محیط سرمایه گذاری مطمئن است.
رتبه بندی در واقع نوعی ابزار اندازه‌گیری و مقیاسی جهت تضمین کیفیت و کمیت خدمات ارائه شده و صلاحیت کار توسط آن واحد است. پس جهت اجرای هر پروژه، توانایی و صلاحیت واحد توسط دستگاه‌های اجرایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. رتبه بندی و یا همان گرید شرکت شامل امتیازی است که این رتبه بندی توسط اتحادیه کارخانجات خوراک با همکاری سازمان دامپزشکی و وزارت جهاد کشاورزی صورت می‌گیرد. رتبه بندی شرکت براساس استاندارها و آئین نامه‌های موجود و به میزان داشتن شرایط لازم به واحدهای تولیدی داده می‌شود.

 

رتبه بندی کارخانجات تولید خوراک
در بنگاه‌های اقتصادی کشور، بحث شفاف‌‌سازی در فضای کسب ‌و کار، رتبه‌بندی واحدها از نظر تاثیرگذاری در اقتصاد ملی و گسترش رقابت بین بنگاه‌های اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شناسایی جایگاه هر یک از کارخانجات تولید خوراک دام، طیور و آبزیان در بین سایر واحدهای هم رده مساله ای است که برای سیاست گذاران و تصمیم گیران در سطح کلان کشور از اهمیت  برخوردار است. لذا در راستای شناسایی این شاخص ها در سطح کارخانجات احراز هویت شده در سامانه اطلس کارخانجات خوراک دام کشور گرید بندی این صنایع اقدام به رتبه بندی خواهد شد.

 

چه شاخص هایی در رتبه بندی لحاظ می شوند؟
اهم موارد شامل شاخص های کلان تولید، اشتغال، سرمایه گذاری، ظرفیت های تولید، صادرات و واردات و سایر موارد می باشد.
مهمترین شاخص در این بین شاخص امکان ردگیری خوراک تولیدی، مواد اولیه و مصرف کننده آن می باشد. بدین صورت که یکی از اهداف نهایی این رتبه بندی این است که کل خوراک تولیدی توسط این واحدهای تولیدی قابل رصد بوده و مشخص است هرکدام از مواد اولیه محصول نهایی از کدام منبع تهیه شده اند.
این طرح علاوه بر رصد مواد اولیه و خوراک تولیدی میتوان به ارتقا کیفیت گوشت، تخم مرغ و شیر تولیدی بعنوان غذایی که بطور مستقیم با کیفیت خوراک در ارتباطند کمک نمود و بعنوان بازوی بهداشتی به امنیت غذایی جامعه کمک نمود. نوع تجهیزات استفاده شده در کارخانجات، رعایت اصول امنیت زیستی، بهداشت بخش تولید، استاندارد های واحد توزیع و جایگاه واحد تحقیق و توسعه از شاخص های اصلی در این طرح به شمار می آیند. در رتبه‌بندی شرکت ها، علاوه بر ان شاخص های یاد شده، میزان فروش، شاخص‌های اندازه و رشد شرکت، شاخص‌های سودآوری و عملکرد، شاخص‌های بهره‌وری، شاخص‌های صادرات، شاخص‌های نقدینگی و  شاخص‌های بازار نیز در جایگاه بعدی رتبه بندی اهمیت دارند.

 

مزایای اخذ رتبه بندی کارخانه های خوراک در چیست؟
- امکان تامین بیشتر نهاده توسط سهمیه های اعلام شده
- امکان بیشتر در صادرات محصول با توجه به تایید کیفیت خوراک تولیدی
- امکان استفاده بیشتر از تسهیلات و معافیت های موجود در بخش های مختلف دولتی