اتحادیه تعاونی‌های خوراک دام، طیور و آبزیان کشور به همت تعدادی از مدیران با سابقه صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان با انگیزه ایجاد یک تشکل قوی و منسجم صنفی تأسیس گردید. مجموعه‌ای از بزرگ‌ترین و مجهزترین تولیدکنندگان برتر و تراز اول کشوری در زمینه تولید  انواع خوراک دام، طیور، آبزیان و داروها و مکمل‌های غذایی دامی تحت نظارت مستمر کارشناسان مجرب و متخصص با استفاده از امکانات فنی و تجهیزات مدرن و پیشرفته تولیدی و آزمایشگاهی که تلاش می‌نماید جهت تسهیل هرچه بیشتر فعالیت صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان نسبت به طرح و پیگیری مسائل مورد نظر در قالب ارتباطات گسترده کارشناسی با وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و مراجع ذیربط دولتی اقدام و همچنین نسبت به تأمین مواد اولیه، واردات نهاده‌ها و صادرات محصولات و ارائه خدمات فنی و مهندسی و برگزاری نمایشگاه‌ها، همایش‌ها و سمینارها، چاپ کتاب و مقالات علمی جهت ارتقاء سطح تکنولوژی و دانش فنی تعاونی‌ها و کارخانجات عضو اقدام نماید.

اهداف این اتحادیه علاوه بر تشکیل مجموعه‌ای واحد جهت پیگیری امور صنفی بر سه محور افزایش تولید، کاهش قیمت تمام‌شده و ارتقاء سطح کیفی محصولات تولیدی استوار است، زیرا صنعت تولید خوراک دام، طیور و آبزیان به‌عنوان یکی از ارکان اساسی زیرگروه بخش کشاورزی بسیار مهمی را در ارتقاء سطح کیفیت محصولات پروتئینی مصرفی انسان ایفا می‌نماید.

این اتحادیه برای ارتقا و گسترش علم و دانش تخصصی و فرهنگ‌سازی در این زمینه، همواره حامی محققان و متخصصان بوده و در تلاش است تا گامی بلند در این عرصه بردارد و  با هدف اجماع صنفی و کمک به ارتقای کمی و کیفی کارخانجات خوراک سراسر کشور در سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را با ۵ تعاونی سراسری و ۱۵۳ کارخانه خود آغاز نمود.

این اتحادیه با تولید بهداشتی خوراک توسط اعضای خود در ردیف یکی از بزرگترین و منسجم ترین اتحادیه های صنفی کشور در زمینه تولید و عرضه خوراک در سطح کشور می باشد که با اطلاعات فنی و نوسازی در واحدهای تحت پوشش خود در زمینه راهکارها و پیشنهادهای مؤثری را ارائه و همواره پیگیر اجرایی شدن آن بوده که تاکنون نیز به موفقیتهای زیادی در این زمینه دست پیدا کرده است.

متخصصان و کارشناسان صنعت خوراک کشور بر این عقیده اند که تولید و عرضه خوراک بهداشتی مهمترین حلقه از زنجیره تامین غذای سالم در کشور است و هرچه این منبع بهتر رصد شود شاهد افزایش تولیدات دامی در سطح کشور هستیم. این تاثیر تا بدان جا است که می توانیم مدعی شویم در کنار تولید غذای سالم و پایدار میتوانیم با اتکا به تولیدات داخل از هدر رفت سرمایه های ملی جلوگیری کنیم.

کاهش ضریب تبدیل خوراک آماده که توسط کارشناسان تغذیه فرمول نویسی می شوند باعث گردیده که هم اکنون به طور متوسط در کشور نرخ تبدیل دان به گوشت در صنعت مرغ گوشتی به رقم ۱.۸ درصد برسد. 

اتحادیه اعتقاد دارد با پایش مستمر تولید خوراک در سطح کارخانجات می توانیم به ارتقای کیفیت گوشت تولیدی کمک شایانی نماییم و همینطور می توان سطح کیفی محصولات تولیدی را در کشور ارتقا داد. کارخانجات خوراک ایران آمادگی برای حضور در سطح وسیع ئر بازارهای صادراتی برای محصولات تولیدی ایران فراهم است.

اتحادیه هم اکنون با ۱۱ تعاونی عضو و بیش از ۶۵۰ کارخانه خوراک عضو بعنوان بزرگترین تشکل تولیدی صنعت خوراک کشور به حساب می آید. ظرفیت اسمی اعضای اتحادیه هم اکنون بالغ بر ۲۰ میلیون تن در سال می باشد که هم اکنون با نیمی از ظرفیت خود فعال هستند.

هیأت‌مدیره تمرکز خود را روی تحکیم تشکل صنفی و دفاع از کارخانجات در مسائل پیش آمده، معطوف نمود. با گسترش اعضا و بزرگ شدن صنعت خوراک کشور، طبیعتاً مسئولیت‌های بیشتری متوجه اتحادیه گردید که از آن‌ جمله می‌توان به مواردی همچون نظم‌دهی به فعالیت‌ کارخانجات، نظارت جهت تولید محصول باکیفیت، ساماندهی به وضعیت توزیع نهاده‌ها در کشور اشاره کرد.

اتحادیه کارخانجات خوراک دام کشور با مشارکت و همراهی تعاونی های سراسر کشور خود و همینطور کارخانه های فعال در شهرستانها به دنبال اجرایی نمودن اهداف زیر است :

  • رابط و سخنگو و نماینده تولیدکنندگان صنعت خوراک کشور
  • ایجاد وحدت رویه صنفی در سطح ملی
  • ارتباط با تشکل های بین المللی و ارتقای سطح کیفی و فنی کارخانجات
  • سهولت در تامین نیاز انواع نهاده ها برای اعضا