آموزش 

در طی سالیان اخیر در کشورهای در حال توسعه، صنعت خوراک در مسیر تحولات گسترده ای قرار گرفته است. استفاده از تکنولوژی های جدید در تولید خوراک به افزایش راندمان تولید، افزایش دقت در فرمولاسیون ،کیفیت تولید و ثبات آن در بچ های مختلف تولید کمک خواهد نمود. همچنین بکارگیری جدیدترین تکنولوژی های تولید خوراک پلت فرصتی برای کاهش هزینه، بهبود کیفیت خوراک و تضمین سلامت خوراک ایجاد نموده است. 

در تولید و فرآوری خوراک دام و طیور علاوه بر کیفیت مواد اولیه، چگونگی انجام مراحل تولید نیز بر کیفیت خوراک موثر است. فرآیند تولید پلت و سایر فرآیندهای مرتبط با آن، نیاز به انرژی و در نتیجه صرف هزینه زیادی دارد. کاهش هزینه های چرخه تولید خوراک پلت، نه تنها به سوددهی کارخانه کمک کرده بلکه برای پرورش دهنده و حفظ محیط زیست نیز مفید خواهد بود. بنابراین با نگاهی دقیق تر به بخش های مختلف خط تولید، علاوه بر کاهش هزینه ها به کیفیت پلت و حفظ مواد مغذی نیز باید توجه ویژه ای داشت.

یکی از موارد مهم انتخاب صحیح ماشین آلات، آگاهی از بخش های مختلف و تاثیر آنها بر روند تولید و کیفیت محصول می باشد. داشتن اطلاعات فنی و تکنیکی جامع از بخش های مختلف خط تولید از جمله آسیاب، میکسر، کاندیشنر، پرس پلت، کولر و سایر اجزای دیگر برای هر واحد تولید کننده لازم و حیاتی است.

 

خدماتی که توسط اتحادیه ارایه می شود به شرح ذیل می باشد:

-برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی فنی و کاربردی

-برگزاری سخنرانی  و همایش های علمی

- مشاور علمی -فنی به کارخانجات تولید کننده خوراک دام، طیور و آبزیان
 -مشاور طراحی و جانمایی ماشین آلات خط تولید با دیدگاه فنی و تغذیه ای
-مشاوره جهت بهینه نمودن فرایند پخت خوراک و فیزیک خوراک
-مشاوره فرمولاسیون خوراک کامل با در نظر گرفتن مباحث شکل فیزیکی خوراک
-انجام آزمایشات تخصصی آنالیز فیزیکی خوراک و تجزیه و تحلیل اطلاعات بدست آمده و ارائه پیشنهادات تخصصی در جهت رفع عیوب و بهبود فیزیک خوراک و راندمان تولید در کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان

-انجام تست میکسر جهت کارخانجات تولید خوراک دام و طیور، کنسانتره و مکمل سازی و داروسازی و همچنین، تجزیه و تحلیل نتایج بدست آمده و ارائه پیشنهادات در جهت بهبود عملیات میکس
-اجرای طرح های علمی - تحقیقاتی با همکاری دانشگاه های معتبر کشور 
-فرمولاسیون کنسانتره و مکمل های غذایی دام، طیور و آبزیان ویژه کارخانجات

 

 

مشاوره مالی و مالیاتی

 

مشاوره حسابرسی

اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان کشور در همکاری با شرکتهای معتبر حسابداری در استانهای مختلف، مشاوره و خدمات حسابداری استاندارد و مورد تایید را بر پایه فرآیند سازی و اصلاح سیستم‌های حسابداری و ارائه انواع گزارشات حسابداری، مشاوره در خصوص خرید و راه اندازی نرم افزارهای حسابداری، انجام کد گزاری حسابها در نرم افزارهای حسابداری بر حسب نیاز، انجام امور اصلاح حسابهای مالی، بستن حسابها، تهیه تراز آزمایشی، صورتهای مالی اساسی ( ترازنامه، سود و زیان وگردش وجوه نقد) را به کارخانجات عضو ارائه می نماید.

 

 

مشاوره مالیاتی

کارشناسان مالیاتی اتحادیه با اشراف کافی به قوانین مرتبط به امور مالی و مالیاتی می تواند به اعضای خود در خصوص مشاوره های تخصصی مالیاتی، تنظیم وارسال اظهارنامه های مالیات برارزش افزوده - مالیات بر درآمد، تحریر دفاتر قانونی، تنظیم صورت معاملات خرید وفروش فصلی، تنظیم اظهارنامه مالیات بر عملکرد سالانه، کاهش مالیات به صورت قانونی، پیگیری اعتراض مالیاتی در مراحل مختلف توافق با رئیس اداره امور مالیاتی، هیئت های حل اختلاف مالیاتی و شورای عالی مالیاتی، تنظیم وارسال لیست مالیات حقوق، تهیه وتنظیم لوایح قانونی و...ارایه نماید.